- Home
- Rondreizen
- Zuid-Afrika
- Safari’s in bijzondere wildparken en sublieme golfbanen in malariavrij Zuid-Afrika
Een nieuwe rondreis met veel safari én golf. Met maar liefst drie wildparken en golf op drie golfbanen, waarvan twee absolute topkwaliteit bieden. Desgewenst zijn er gemakkelijk vier of vijf mooie rondjes van te maken.
De reis begint en eindigt in Johannesburg. Goed om te weten dat u niet in malariagebied reist, want Kruger is niet in deze reis opgenomen. Wel het iconische Madikwe Game Reserve, tegen de grens met Botswana, bijzonder rijk aan wild, met uiteraard de Big Five, maar ook wilde honden, hyena’s en talloze antilopensoorten. Omdat de dieren hier relatief veilig zijn voor stropers, hebben de vele neushoorns gewoon hun hoorn. U maakt daarnaast safari’s in Mabula Game Reserve en Pilanesberg Game Reserve. Ook als u af en toe een safari laat ‘vallen’, bijvoorbeeld omdat u die dag gaat golfen, haalt u gemakkelijk acht tot tien safari’s.
De afstanden in deze reis zijn niet groot, niet meer dan zo’n 300 km per keer, meestal minder. Na aankomst in Johannesburg verblijft u eerst een nacht in de buurt van de luchthaven. Daarna reist u door naar Mabula Game Reserve, waar u speelt op Zebula Golf Course, nagenoeg in Mabula Game Reserve. Er lopen hier kudu’s en impala’s op de fairway en soms zelfs greens. Bij Pilanesberg (Sun City) speelt u op de beroemde Lost City Golf baan, ontworpen door Gary Player. Voor de betere én vooral ook fitte speler boeken we graag een starttijd op de buurman, de Gary Player Country Club: een walking course. Zonder buggy maar met een caddy op pad. Tot slot speelt u op de relatief nieuwe maar zeer ambitieuze baan The Club at Steyn City. Zoals gezegd: nu al topkwaliteit, en er wordt nog steeds gewerkt aan verbetering. Als u een dag wilt verlengen, liggen er diverse andere mooie banen ‘om de hoek’ van uw hotel, zoals de River Club en Royal Johannesburg, beide op minder dan 10 km.
In alle lodges (Kwafubesi Tented Camp, Madikwe River Lodge en Shepherd Tree Game Lodge is het verblijf inclusief alle maaltijden. Bij de eerste twee ook inclusief de drankjes.
Golfliefhebbers die best méér willen, raden we aan een verlenging te overwegen met circa acht tot tien dagen in Mauritius. Mauritius kunnen we gerust een golf bestemming noemen, met enkele zeer vermaarde banen, met Ile aux Cerfs golfclub op een eiland: u komt er alleen met een bootje (helikoper kan ook), vanaf alle holes ziet u de oceaan. Doorreizen naar Kaapstad (wijnlanden, tuinroute) kan natuurlijk ook.